ALATES 13.okt 1-KUULINE KURSUS 2014 SÜGISEL

ALGAJATELE toimuvad:
tunnid ESMASPÄEVITI kell 21 – 23, esimene osa tunnist toimub Tantsupööningul, (Narva mnt. 9a 6.korrusel) ja teine osa Cubanita Live Cafe´s, (Narva mnt. 5).
ja praktikad REEDETI kell 19 – 21, “Tee Kuubis” tantsusaalis, (Kreutzwaldi 24).
Hind: 45€ /inimene ja 84€/paarile koos makstes (paar=mees+naine). Kui eelnevalt liituda klubiga Tango Tallinn (makstes 20€ klubi liikmemaksu teise poolaasta eest) on soodushinnad kursuse eest 38€/inimene ja koos makstes 70€ paarile.
Maksta saab ülekandega Tango Tallinna arvele (EE 0610) 1022 0080 3000 11 (SEB Pank) või sularahas esimese tunni alguses.

Kursust korraldab MTÜ Tango Tallinn, õpetavad Ilmari Mäng ja Merle Mäng (assistendina)
Heameelega anname huvilistele ka täpsemat infot:
ilmari.mang@gmail.com, tel.56682427
merlemang@gmail.com, tel.56481792

ALGAJATE JÄTKUKURSUS vt FB

ALGAJATE KURSUSTE GRUPP ALUSTAB: 13.okt. – 7.nov. 2014 E,R (8 korda) 15.sept.- 10.okt. 2014 E,R (8 korda)
KURSUS EDASIJÕUDNUTELE – LÜKKUS EDASI – TÄPSEM INFO TULEKUL !
tunnid TEISIPÄEVITI kell 20 – 21 tantsusaalis Tee Kuubis (Kreutzwaldi 24, väike saal).
ja praktikad REEDETI kell 19 – 21 samuti tantsusaalis Tee Kuubis.
Hind:  8€ kord. Makstes ette 1 kuu eest – 30€/inimene. Kui eelnevalt liituda klubiga (makstes 20€ klubi liikmemaksu teise poolaasta eest) on soodushinnad kursuse eest 25 € / inimene.
Maksta saab ülekandega Tango Tallinna arvele 102 200 803 000 11 (SEB Pank) või sularahas esimese tunni alguses.
————————-————————-

IAA =INTENSIIV-ALTERNATIIV-ALGAJATE KURSUS 19.-21. sept. 2014

Õpetajad: Liivi & Artur Novek. Tase: Päris NULL-algajad.
Registreerumine. Registreerumine tel. 55588999 (Liivi), e-meil tango.tallinn@gmail.com . Kirjuta meili enda ja partneri eesnimi ja perekonnanimi ja mõlema e-mail ning kontakttelefon!
Kursuse kestvus: Algajate kursus kestab 1 nädalavahetuse (reede õhtust pühapäeva õhtuni), millele järgneb praktikatund 4-l järgneval nädalalst 4x2h.

Koht: Jõulumäe spordikeskus (150km Tallinnast, 25 km Pärnust)
Ajad: 19.-21. september (esimene tund algab reedel kl 19 ja viimane tund lõpeb pühapäeval kl 16) , – sellel nädalavahetusel ON KOHAD JUBA TÄIS.
kes ei mahu sellele kursusele, siis kordame 26.-28. september või 3.-5. oktoober, kui see sobib paremini registreerunutele. – Kordus toimub juhul kui 22.septembriks on registreerunud uuesti 6 paari. Vastasel korral me sellel aastal IAA kursust ei korda, kuid kõigil soovijail on võimalik liituda iganädalase algajate kursusega.
26.septembriks 2014 soovijatest teist gruppi kokku ei tulnud!
Kuid kellel on huvi sarnase IAA kursuse vastu – kirjutage kohe liivih@hotmail.com või tel 55588999. Kui on huvilisi, siis teeme uue kursuse kevadel või suvel!

+ Praktikatunnid septembris/oktoobris – Tallinnas reedeti kl.19 ja Pärnus kolmapäeviti kl.20:30
Osaleda saab ainult kogu kursusel, mitte 1-2 päeval või eraldi tundides, kuna iga järgnev tund vajab eelneva kogemust!

Hind: 88€ inimese kohta sisaldab: (kuni 12. septembrini makstes soodushind 80€)
12 tundi tangoõpet +8 h praktikaid  (ajaliselt on see vördne enam kui  kuuajalise kursusega 2x nädalas)
! iganädalane praktika kuu aja jooksul peale kursust – 2 tundi nädalas – toimub Tallinnas või Pärnus. Andke palun eelnevalt teada kus ja mis päevadel plaanite osaleda – võmalik ka mõlemas linnas.
6 söögikorda
2 ööd majutust
– jõusaali, grillikohtade, matkaradade, spordiväljakute ja inventari kasutus, saunad jms. kohapeal – nii palju kui meil selleks tango kõrvalt vaba aega jääb.
– tantsuõhtu laupäva õhtul
– võimaluse korral ka transport (kui mahub auto peale)

Kui eelnevalt liituda klubiga Tango Tallinn (makstes 40€ klubi liikmemaksu 2014. aasta eest) on soodustus kursuse eest – 10€/inimese kohta .
Registreerumise kinnituseks maksta 24€ paari kohta (võite maksta koos või kumbki eraldi 12€) ülekandega Tango Tallinna arvele EE0610 102200 80300011 (SEB Pank), HILJEMALT 12.septembriks, selgitusse märkida “IAA registreerumine”  + oma nimi ja partneri nimi. Ülejäänu kuulub maksmisele enne kursust sularahas, meie esimesel kohtumisel, mille lepime individuaalselt kokku vahemikus 1.-12. september.

VÄGA OLULINE:
! Kursusel osalejate arv on MÄÄRATUD  – maksimaalselt 6  PAARI algajaid! (kuna kehalise kogemuse saamiseks on kaasatud instruktorid, kelle arv on meil väga piiratud). Kui sul ei ole veel partnerit, võid siiski helistada ja panna end vaba partnerina ootejärjekorda.
! See ei ole tavaline tantsukursus ja ei sobi neile, kes tahavad kiirelt õppida pähe mõned lahendad sammukombinatsioonid!
! Tavapärasest vähem tegeleme “sammude õppimisega ettenäitamise teel” ning selle asemel keskendume Argentiina tango sügavamale olemuselekontaktile inimese ja inimese ning inimese ja muusika vahel, tehes seda läbi kehatunnetuse.
! See kursus sobib VAID neile kes:
– taluvad hästi füüsilist kontakti teiste inimestega
– naudivad partnerite vahetust tantsus ega tunne armukadedust oma partneri suhtes
– aktsepteerivad seda, et nähtavad tulemused ei pruugi saabuda kiiresti
– naudivad protsessi ja oma keha tunnetamist ega keskendu “lõpptulemusele” … milleks on täielik kehaline vabadus improviseerida/tunnetada partnerit ja ruumi, tantsides tangot … mõne aasta pärast 🙂
– eelistavad pealtvaatamise asemel ise käed külge panna ning uutes olukordades  oma mugavustsoon ületada

Rohkem infot kususel toimuva kohta saab registreerumisel või tel.55588999 ja liivih@hotmail.com

Miks ma teen sellist “imelikku” kursust:
Oma mitmetel reisidel argentiina tango radadel olen kohtunud paljude erinevate inimestega, ning kogenud, et Argentiina tango võib oma universaalsusest hoolimata olla inimeste jaoks väga erinev. Sellepärast püüan “väsitava tehnika” kõrval teieni tuua ka mitmeid lõbusaid harjutusi nii kehale kui vaimule, mis aitavad hästi kaasa tango õppimisele ja mida vanad tangomeistrid on kasutanud.
Buenos Aireses olen kohanud ka mitmeid, kes ütlevad, et “tangot saab õppida vaid eratunnis”. Viimastel aastatel tangot õpetades olen mõistnud, et just füüsilise kontakti kogemine aitab paljusid õpilasi paremini (kui näitamine ja seletamine) jõuda argentiina tango olemuse ja selle tõelise naudinguni, mida pakub täielik usaldav kontakt tantsupartneriga ning võimaldab seega kiiremini saada “tangotantsijaks”. Paraku ei ole “tavalises” grupitunnis võimalik kõigil piisavalt tantsida õpetajaga ega parneriga, kes on juba piisavalt kogenud oma kehatunnetuses ning juhib oma keha täie teadlikkusega.
Selleks, et jagada oma fantastilisi kogemusi, mis olen saanud õppides ja tantsides argentiina tangot maailma eri paigus ning ka selleks, et eesti algajatel oleks võimalus saada osa sellisest hea-eratunni-sarnasest kogemusest mõistliku hinnaga, olengi korraldamas esmakordselt INTENSIIV-ALTERNATIIV-ALGAJATE kursust. Igale päris algajale antakse edasijõudnud (mitte kesktasemel) partner, kellega ta saab tantsida vähemalt poole kursuse ajast. Muidugi vahetame partnereid ka nii, et igaüks saaks tantsida absoluutselt kõigi kursusel osajatega, kuid ideaalis peaks olema edasijõudnud partner see, kes annab esimesena sulle füüsilise kontakti kaudu edasi “tango tunnetuse”.
Kuna selliseks ülesandeks sobilikke edasijõudnuid (eriti meestantsijaid) on Eestis napilt, siis saame sellele kursusele võtta maksimaalselt 6 paari algajaid.
Õpetame ka tango etiketti, mis baseerub küll sajandivanusel kõrgklassi kombestikul, kuid on ka tänapäeval laialt kasutatav klassikalisel argentiina tango tantsuõhtul ehk milongal.
Kuna ka kalleimagi eratunni mõju kaoks kehast juba nädala-paari järel, kui õpitut regulaarselt ei korrata, siis on kursuse hinna sees ka iganädalased praktikatunnid kuu aja jooksul peale kursust. Iganädalalsele praktikale tulete koos oma isikliku partneriga, kellega kursusele registreerusite, kuid praktikal saate endiselt nõu küsida õpetajalt või edasijõudnud tantsijatelt, keda juba tunnete.
Et teid juba eelnevalt häälestada tangolainele ja võimaldada teil kursusega veelgi kaugemalt jõuda, on teile eelnevalt ka kodune ülesanne, mille “saate kätte” meie esimesel kohtumisel peale registreerimistasu maksmist, ning mille tegemiseks ei ole vaja kogenud tantsija kaasabi.

Unustamatuid tangoelamusi soovides,

Liivi

—————————————————-

ALGAJATE KURSUS 2014 KEVADEL

Õpetajad: Liivi & Artur Novek.
Tase: Päris algajad.
Registreerumine helistades 55588999 (Liivi) või e-meilil tango.tallinn@gmail.com . Kirjuta meili enda ja partneri nimi ja kontakttelefon! Registreeruda võid ka üksi.
Kursuse kestvus: Algajate kursus kestab 4 nädalat (2 korda nädalas).

Ajad:
E 20:30 1h põhitehnika tund Narva mnt. 9a + 1h praktikamilonga Narva mnt. 5;
N 20:30 1,5h baaskursuse juhendatud praktikatund algajatele, aadressil: Narva Mnt. 9a
Täpsed toimumise kuupäevad: E 14.04 / N 17.04 / E 21.04 / N 24.04 / E 28.04 / E 05.05 / N 08.05 / N 15.05

Hind:
Kogu kursuse hind: 45€ /inimene ja 84€/paarile koos makstes (paar=mees+naine). Kui eelnevalt liituda klubiga Tango Tallinn (makstes 40€ klubi liikmemaksu 2014. aasta eest) on soodushinnad kursuse eest 38€/inimene ja koos makstes 70€ paarile.
Maksta saab ülekandega Tango Tallinna arvele 102 200 803 000 11 (SEB Pank), selgitusse märkida Algajate kursus I + oma nimi (ja partneri nimi, kui tulete koos ja maksate koos).

Palume kursuse eest tasuda ülekandega hiljemalt eelmiseks tööpäevaks enne kursuse algust. Kui te mingil põhjusel ei saa selleks ajaks ülekannet teha või eelistate maksta sularahas enne kursuse algust, siis sellest juba eelnevalt teatada (registreerumise e-mailis).
Ühe tunni hind eraldi makstes on 8€, samuti võttes alla 8 tunni korraga on iga tunni hind 8€. (võimalik eelneval kokkuleppel ainult neile, kes ei saa mingil põhjusel kõigis tundides käia). Kui mõnda tundi tulla ei saa ja sellest EELNEVALT teada anda, on võimalik kokku leppida asendustund. Etteteatamata puudumisel ei pea Tango Tallinn tunni raha tagastamaa ega asendustundi pakkuma.

Mida kursusel õpetatakse:
* Tango muusika kuulamist ning improviseerimist.
* Juhtimist meestele ja järgimistehnikat naistele.
* Tango olemust: suhtlemist partneri ja kogu tantsuseltskonnaga.
* Õpime “põhisammu” ja seejärel erinevaid lihtsamaid tantsukombinatsioone.
* Räägime ka Argentiina tantsuõhtu etiketi tähtsaimatest aspektidest.
* Kursuse lõppedes oled omandanud oskuse tantsida tasemel, mis lubab tantsida ja improviseerida milongadel mistahes maailma otsas, ning oskuse leida seal endale oma tasemele vastavaid tantsupartnereid.

Tasub teada:
* Oma paarilise kaasa võtmine oleks tore, kuna see hoiab meeste/naiste suhte tasakaalus, kuid ei ole kohustuslik. Kõik tunnid toimuvad paariliste vahetusega nii, et kõik saavad kõigiga tantsida.
* Kui sul ei ole veel argentiina tango kingi, siis võta kaasa lihtsalt mugavad vahetusjalanõud. Riietus vaba. Vahetusjalatsid on ABSOLUUTSELT KOHUSTUSLIKUD, kuna see on saali omaniku tingimus!
* Eelnev tantsuoskus ei ole vajalik. Argentiina tango on kui rahavatants – 1940-tel tantsis seda valdav osa Buenos Airese elanikest, seega on see jõukohane igas eas ning erinevate füüsiliste võimetega inimesele. Oluline on nautida muusikat, tantsu ja toredate inimestega kohtumist!

Hoiatus: Tango võib tekitada sõltuvust !

“Praktikatund” on  samaväärselt juhendatud tund kus korratakse eelmises tunnis võetud materjali. Kordamise eesmärk on võimaldada õpilastel uut materjali vajadusel läbi mõelda ja koguda kokku küsimused antud teemal.

Lisaks: on algajate kursuse tasunutel võimalus osaleda TASUTA ÜHES ARGENTIINA ÕPETAJA ÕPITOAS EESTIS (mille hind erladi makstes on tavaliselt 15-20€). Välisõpetaja tunni toimumise aeg sõltub välisõpetaja siinviibimise ajast, ning info selle kohta saab kursuse juhendajalt kursuse ajal, või info olemasolul ka varem.
Nimetatud tasuta tunni õigus on ainult kogu kursuse eest enne kursuse algust tasunutel, mitte aga kursuse üksitundides käijatel (isegi kui nad on käinud kõigis tundides ja tasunud nende eest eraldi).

Kindlasti on parem tulla koos oma partneriga, et tagada meeste ja naiste tasakaal. Kuid kursusel võib osaleda ka üksi, kui olete nõus harjutama ja kõndima niikaua üksi kuni “partner tuleb”. Paremal juhul tuleb jagada saadaolevat või korraldaja poolt otsitud partnerit ka teiste üksi registreerunutega, mis tähendab et osa ajast tuleb siiski üksi harjutada. Tulles oma partneriga on teil alati partneri olemasolu garanteeritud, kuid ka siis peab tunnis partnerit vahetama nii, et kõik saaksid kõigiga tantsida. Ilma partnerite vahetamiseta ei ole võimalik omandada sotsiaalse tango algtõdesid.

Algkursus I tunniteemad:
Tund 1 ja 2: Kehahoiak argentiina tangos, tangokõnd, tango rütm, paus
Tund 2 ja 3: tango põhisamm “paso basico”, möödakõnd, crusada
Tund 5 ja 6: ristsüsteem kõndimisel, ocho, giro
Tund 7 ja 8: sopid, sandwich, pasada

Juba enne kursuse algust on võimalik osaleda ka tangolaagris Pärnumaal 14-16.märtsil. Laagris on tunnid ka päris algajatele. Laagris osalemise soovist anda teada  Indrek Rand 56 25 4400. Vaata täpsemalt siit.

————– ————–

JÄTKUKUKURSUS 2014 kevadel

Õpetab: Ilmari Mäng.
Tase: Jätkukursus ehk kes on läbinud algajate kursuse.
Registreerumine e-meilil  Ilmari@infotech.ee või helista +372 566 824 27.
Kursuse kestvus: Jätkukursus kestab 4 nädalat(2 korda nädalas).

Ajad:
T 20:30 põhitehnika tund Narva mnt. 9a
N 20:30 klubi juhendatud praktikatundi algajatele, aadressil: Narva Mnt 9a

LISAKS:  14-16 märtsil Tangolaager Maria talus. vaata laagri kohta kalendrist või siit  info.

Jätkukursuse hind:
4-nädalase kursuse hind: 30€/inimene. Kui eelnevalt liituda klubiga (makstes 40€ klubi liikmemaksu 2014 aasta eest) on soodushinnad kursuse eest 25 € / inimene.
Maksta saab ülekandega Tango Tallinna arvele 102 200 803 000 11 (SEB Pank), selgitusse märkida Jätkukursus + oma nimi (+ partneri nimi, kui maksate koos).
Palume kursuse eest tasuda ülekandega hiljemalt 13.märtsiks. Kui te ei saa selleks ajaks ülekannet teha või soovite maksta sularahas, siis sellest juba registreerudes eelnevalt teatada.

————– P R A K T I K A D R E E D E L ————–
Klubipraktika . Praktikaid vaata kalendrist või küsi täpsemalt telefonil +372 566 824 27.

ALGAJATE KURSUSTE GRUPP ALUSTAB:
14.apr-15.mai (8 korda)
17. märts -10.aprill 2014 (4 nädalat EN, 8 korda)
(17. veebr. -13.märts (4 nädalat EN) – lükkus edasi)

JÄTKUKUKURSUSED:
15.apr -15.mail 2014 (4 nädalat TN, 8 korda)
18. märts -10.aprill 2014 (4 nädalat TN)
18. veebruar -13.märts 2014 (4 nädalat TN)
JÄTKUKURSUSE GRAAFIK:
Toimuvad neli õpituba ja neli praktikat. Õpitubade teemad: Tangovalss ja milonga (plaanis on, et tangovalssi õpetab Ilmari ja milongat Artur-Liivi)
T, 18.02.2014 – kell 20.30 Tantsupööning, Narva mnt. 9a, Valsi tund. Ilmari.
N, 20.02.2014 – kell 20.30 Tantsupööning, Narva mnt. 9a, praktika. Artur.
T, 25.02.2014 – kell 20.30 Tantsupööning, Narva mnt. 9a, Valsi tund. Ilmari.
N, 27.02.2014 – kell 20.30 Tantsupööning, Narva mnt. 9a, praktika. Artur.
T, 04.03.2014 – kell 20.30 Tantsupööning, Narva mnt. 9a, Milonga tund. Artur.
N, 06.03.2014 – kell 20.30 Tantsupööning, Narva mnt. 9a, praktika
T, 11.03.2014 – kell 20.30 Tantsupööning, Narva mnt. 9a, Milonga tund. Artur.
N, 13.03.2014 – kell 20.30 Tantsupööning, Narva mnt. 9a, praktika
NB! Ilmari ja Merle Mäng ei osale kahel esinmesel neljapäevasel praktikal välisreiside tõttu.

21. jaanuar -13.veebruar 2014 (4 nädalat T,N)
Mida kursusel õpetatakse:
1.Sammu ja pöörde tehnika detailides, erinevad võimalused
2.Mitmesugused baastehnikad lihtsamates kombinatsioonides (näit. Sandwitch, Sacada, Enrosque, Gancho, Lapiz jne), nende kasutamine tantsus
3.Tangovalsi alused
4.“Vaba jala” tehnika


Categories : Uncategorized